Oled töötanud õpetajana? Sulle meeldib teadusartikleid lugeda, ka inglise keeles? Sa naudid kirjutamist ning oskad keerulisi ideid lihtsalt selgitada? Sulle sobib osalise koormusega töö? Just Sind me otsime Arengusammide tiimi!

Miks?

Õpetajatel on suur töökoormus ja vähe aega mõtlemiseks. Samas on ootused järjest kõrgemad: õpetajatelt oodatakse, et nad arvestaksid iga õpilase iseärasusi. Paljudes klassides on aasta-aastalt rohkem erivajadusega õpilasi ja sageli ka muu emakeelega õpilasi.

Enamik õpetajaid näeb tohutult vaeva, lihtsalt et ellu jääda. Mis võiks olla lahendus? Üks võimalus on püüda aega kokku hoida tegevustelt, mis ei toeta õpilaste õppimist ja arengut ning keskenduda rohkem õpetamisviisidele, mida on teaduslikult põhjendatud. Selleks on vaja, et õpetajad oleks teadlikud tõenduspõhistest õpetamisviisidest.

Õpetajatel aga ei ole aega, et lugeda pikki teadusartikleid. Seetõttu otsimegi tiimikaaslast, kes aitaks tõenduspõhist õpetamist populariseerida. Sinu peamine ülesanne on kirjutada iga nädal 1-2 lühikest artiklit, mis kirjeldavad ja põhjendavad tõenduspõhiseid õpetamisviise.

Meie programmist

Arengusammude programmis aitab üks õpetaja teisel paremaks saada, külastades tema tunde ja andes talle tagasisidet. Lihtne ju? Teadusuuringute järgi on just see tõhusaim viis õpetaja arenguks.

Õpipartner aitab välja valida, millisest küljest võiks õpetaja oma erialalist musklit paisutada. Õpipartneri toetus koosneb tunnivaatlustest ja tagasisidekohtumistest. Tagasisidekohtumisel valitakse koos Steplabist välja ja harjutatakse üht väikest õpetajatöö aspekti, milles õpetaja saaks edasi areneda. See ongi arengusamm. Meie veebipõhises töövahendis on kõik olulisemad õpetamisoskused kirjeldatud pisikeste, tõenduspõhiste sammukestena.

Kahe nädala pärast toimub järgmine tunnivaatlus, kus õpipartner vaatab, kuidas õpetajal uue harjumuse loomine on edenenud. Järgneval tagasisidekohtumisel jätkatakse kas sama oskuse timmimisega või valitakse välja uus väike arengusamm, millest võiks õpetajale enim kasu olla. Ja tsükkel algab otsast peale!

Kandideerimisest

Huvi korral saada on CV ja proovitöö hiljemalt 30. septembril Arturile (artur@arengusammud.ee).

Proovitöö teema: “Varasemate teadmistega arvestamine: kohandan tunni õpieesmärke vastavalt sellele, millised on õpilaste varasemad teadmised ja oskused antud teemal”. Artikli struktuuri osas palun lähtu sellest näitest. Sisu osas soovitame tugineda Daniel Willinghami artiklile või ka muudele allikatele.

Küsimuste korral võta ühendust Arturiga.